Undervisere

Anette Nielsen (AN) Matematik
Anna Lise Jensen (AJ) Engelsk, religion
Bente Biltoft Hansen (BB) Dansk, engelsk, studievejleder
Beth Lauridsen (Ln) Historie, idræt
Bjarne Jørgensen (BJ) Matematik, vicerektor
Bo Päivinen Ullersted Matematik, fysik
Carl Bak Dinitzen (CD) Dansk, religion, tillidsrepræsentant
Chin-Lung Nielsen (CN) Matematik
Claus Næs (CS) Psykologi, engelsk
Daisy Nørtoft Jensen (DN) Engelsk, latin, oldtidskundskab, uddannelsesleder
Dorthe Holm Hjøllund (DH) Biologi
Dorthe Lund Rasmussen (DL) Engelsk, dansk
Else Sloth (ES) Dansk, dramatik, idræt
Emilie Dittmer Laursen (EL) Dansk, latin, oldtidskundskab
Erling Jensen (EJ) Samfundsfag, geografi
Finn Olsen (FO) Rektor, dansk, historie, religion, oldtidskundskab
Frederik H. Nielsen (FN) Biologi, kemi, bioteknologi
Gorm Kittelmann (GK) Matematik, fysik
Henrik Kløverpris (HK) Dansk, idræt
Henrik Lindgaard Møller (HM) Biologi, idræt, markedsføring og kommunikation
Inge Evald Hansen (EH) Historie, dansk, dramatik
Inge Lise Mateos Amez (IM) Spansk, engelsk
Irene Kartvedt (IK) Dansk, kemi
Jacob Lange (JL) Religion, oldtidskundskab, filosofi
Jens Peter Østergaard-Jensen (JØ) Kemi, fysik, astronomi
Jesper Lahn Rasmussen (JR) Fysik, matematik, datavejleder
John Bonde (JB) Idræt, historie
Jørgen Hegnsvad (JH) Historie, dansk
Karina Holbøll (KH) Engelsk, dansk, studievejleder
Karina Rindsig Leth Dansk, italiensk
Kim Ross (KR) Musik, psykologi, studievejleder
Kirsten Irena Conradsen (Co) Matematik, fysik
Kirsten Werner Sørensen (WS) Engelsk, samfundsfag
Lars Brinch Andersen (LB) Idræt, samfundsfag
Lene Eg (LE) Fysik, matematik, uddannelsesleder
Linda Vadgaard Hansen (LV) Matematik
Lone Erhardsen (Er) Billedkunst, tysk
Lone Hansen (LH) Biologi, kemi, bioteknologi
Louise Meedom (Me) Biologi, geografi
Mads Sandholt Nielsen (MN) Historie, samfundsfag
Majbritt Suldrup Hansen (SH) Engelsk
Maria Hartmann Dumas (MD) Engelsk, markedsføring og kommunikation
Marianne Haslund Hansen (HH) Biologi, kemi, bioteknologi
Marianne Skriver Rasmussen (MS) Tysk, spansk
Mette Mørup Poulsen (MP) Dansk, musik
Nanna Monrad (NM) Dansk, musik
Ole Brandenborg (OB) Idræt, historie
Per Eslund (PE) Tysk, historie, uddannelsesleder
Peter Bäume Fysik
Randi Osmann (RO) Spansk, religion
Rikke Haulrik Ruby (RR) Dansk, samfundsfag
Sara Olsen Alstrup (SA) Biologi, samfundsfag
Solvej Christensen (SC) Historie, religion
Sonja Jørgensen (SJ) Tysk, engelsk
Steen Hedegaard Rasmussen (SR) Engelsk, tysk
Stephane Mitaine (St) Fransk, samfundsfag, erhvervsøkonomi
Svend Madsen (SMa) Matematik og fysik
Thomas Bendixen (TB) Samfundsfag, filosofi
Indlæser Instagram billeder...