Undervisere

Anette Nielsen (AN) Skjerninggårdvej 9, Mejls 6800 Varde Tlf. 75 22 30 02 Matematik
Anna Lise Jensen (AJ) Skolebakken 120 6705 Ø Esbjerg Tlf. 75 13 68 76 Engelsk, religion
Bente Biltoft Hansen (BB) Eriksensvej 79 6710 Esbjerg V Tlf. 76 98 21 49 / 75 15 92 29 Dansk, engelsk, studievejleder
Beth Lauridsen (Ln) Vesterbæksvej 66, Sig 6800 Varde Tlf. 29 90 54 75 Historie, idræt
Bjarne Jørgensen (BJ) Mejlsvej 49, Mejls 6800 Varde Tlf. 75 26 12 52 Matematik, vicerektor
Bo Päivinen Ullersted Fyrreparken 552 6710 Esbjerg V Matematik, fysik
Carl Bak Dinitzen (CD) Gl. Novrupvej 6 6705 Esbjerg Ø Tlf. 61 71 82 32 Dansk, religion, tillidsrepræsentant
Chin-Lung Nielsen (CN) Samsøvej 5 7200 Grindsted Tlf. 30 91 36 37 Matematik
Claus Næs (CS) Byparken 19, Næsbjerg 6800 Varde Tlf. 26 80 14 77 Psykologi, engelsk
Daisy Nørtoft Jensen (DN) Sletten 122 6800 Varde Tlf. 76 98 22 20 / 40 56 71 86 Engelsk, latin, oldtidskundskab, uddannelsesleder
Dorthe Holm Hjøllund (DH) Kirkegade 39c, Alslev 6800 Varde Tlf. 22 41 66 53 Biologi
Dorthe Lund Rasmussen (DL) Harevej 9 6760 Ribe Tlf. 51 22 05 20 Engelsk, dansk
Else Sloth (ES) Drosselvej 7 6800 Varde Tlf. 23 35 32 52 Dansk, dramatik, idræt
Emilie Dittmer Laursen (EL) Nørrevænget 11 6710 Esbjerg V Tlf. 22 75 95 77 Dansk, latin, oldtidskundskab
Erling Jensen (EJ) Tømmerpladsen 18, 1. tv. 6800 Varde Tlf. Tlf.: 29 82 59 82 Samfundsfag, geografi
Finn Olsen (FO) Tarpgårdsvej 6 6715 Esbjerg N Tlf. 75 16 82 59 Rektor, dansk, historie, religion, oldtidskundskab
Frederik H. Nielsen (FN) Peder Gydes Vej 16 6700 Esbjerg Tlf. 75 13 45 64 Biologi, kemi, bioteknologi
Gorm Kittelmann (GK) Hans Tausensvej 6 6800 Varde Tlf. 21 28 03 30 Matematik, fysik
Henrik Kløverpris (HK) Nygårdsvej 49, 3. tv. 6700 Esbjerg Tlf. 30 70 88 28 Dansk, idræt
Henrik Lindgaard Møller (HM) Palludansvej 9 6800 Varde Tlf. +45 23 28 49 69 Biologi, idræt, markedsføring og kommunikation
Inge Evald Hansen (EH) Gyvellunden 26 6800 Varde Tlf. 75 22 56 94 Historie, dansk, dramatik
Inge Lise Mateos Amez (IM) Drosselvej 18 6800 Varde Tlf. 75 22 03 39 Spansk, engelsk
Irene Kartvedt (IK) Kongensgade 101, 1. 6700 Esbjerg Tlf. 22 34 47 55 Dansk, kemi
Jacob Lange (JL) Tlf. 28 29 07 59 Religion, oldtidskundskab, filosofi
Jens Peter Østergaard-Jensen (JØ) Fyrrelunden 16 6800 Varde Tlf. 75 22 11 55 Kemi, fysik, astronomi
Jesper Lahn Rasmussen (JR) Kvædevej 5 6700 Esbjerg Tlf. 75 45 23 34 Fysik, matematik, datavejleder
John Bonde (JB) Sofievej 6, Sig 6800 Varde Tlf. 75 26 40 86 Idræt, historie
Jørgen Hegnsvad (JH) Fyrparken 558 6710 Esbjerg Tlf. 75 15 46 48 Historie, dansk
Karina Holbøll (KH) Sletten 116 6800 Varde Tlf. 76 98 21 47 / 86 42 05 13 Engelsk, dansk, studievejleder
Karina Rindsig Leth Matrosvænget 69 6710 Esbjerg V Tlf. 40 29 07 50 Dansk, italiensk
Kim Ross (KR) Nordre Boulevard 25 6800 Varde Tlf. 76 98 21 48 / 75 22 54 20 Musik, psykologi, studievejleder
Kirsten Irena Conradsen (Co) Vinkelvej 4 6840 Oksbøl Tlf. 75 27 17 50 Matematik, fysik
Kirsten Werner Sørensen (WS) Egernvej 45, 1. 6800 Varde Tlf. 75 21 11 72 Engelsk, samfundsfag
Lars Brinch Andersen (LB) Paradisæblevej 113 6800 Varde Tlf. 61 71 39 62 Idræt, samfundsfag
Lene Eg (LE) Stausvej 13 6800 Varde Tlf. 76 98 22 21 / 40 58 77 05 Fysik, matematik, uddannelsesleder
Linda Vadgaard Hansen (LV) Storegade 64, tv. 6862 Tistrup Tlf. 28 78 00 22 Matematik
Lone Erhardsen (Er) Gl. Novrupvej 6 6705 Esbjerg Ø Tlf. 61 77 28 55 Billedkunst, tysk
Lone Hansen (LH) Mølledammen 36 6800 Varde Tlf. 22 82 49 11 Biologi, kemi, bioteknologi
Louise Meedom (Me) Thorsvej 21 6705 Esbjerg Ø Tlf. 61 79 18 71 Biologi, geografi
Mads Sandholt Nielsen (MN) Troldhøjvænget 29 6800 Varde Tlf. 61 30 68 00 Historie, samfundsfag
Majbritt Suldrup Hansen (SH) Englandsgade 12, 2. th 6700 Esbjerg Tlf. 61 78 40 88 Engelsk
Maria Hartmann Dumas (MD) Tlf. 30 68 04 44 Engelsk, markedsføring og kommunikation
Marianne Haslund Hansen (HH) Gellerupvej 96D 6800 Varde Tlf. 21 61 35 61 Biologi, kemi, bioteknologi
Marianne Skriver Rasmussen (MS) Torvegade 3, 1. th 6800 Varde Tlf. 30 20 29 88 Tysk, spansk
Mette Mørup Poulsen (MP) Lundvej 36 6800 Varde Tlf. 30 24 58 74 Dansk, musik
Nanna Monrad (NM) Sletten 41 6800 Varde Tlf. 40 22 29 49 Dansk, musik
Ole Brandenborg (OB) Miravej 14 8240 Risskov Tlf. 26 18 46 22 Idræt, historie
Per Eslund (PE) Troldhøjbakken 19 6800 Varde Tlf. 76 98 22 22 / 61 33 42 77 Tysk, historie, uddannelsesleder
Peter Bäume Styrmandsvænget 314 6710 Esbjerg Tlf. 40 93 26 93 Fysik
Randi Osmann (RO) Vestergade 17 B, 2. tv. 6800 Varde Tlf. 23 47 24 76 Spansk, religion
Rikke Haulrik Ruby (RR) Overmarken 46 6670 Holsted Tlf. 51 92 06 49 Dansk, samfundsfag
Sara Olsen Alstrup (SA) Egknudvej 19 6870 Ølgod Tlf. 22 99 55 53 Biologi, samfundsfag
Solvej Christensen (SC) Skovvænget 15 7100 Vejle Tlf. 25 72 29 36 Historie, religion
Sonja Jørgensen (SJ) Tysk, engelsk
Steen Hedegaard Rasmussen (SR) Vejenvej 49, Askov 6600 Vejen Engelsk, tysk
Stephane Mitaine (St) Tlf. 31 52 42 14 Fransk, samfundsfag, erhvervsøkonomi
Svend Madsen (SMa) Tlf. 26 36 40 54 Matematik og fysik
Thomas Bendixen (TB) Sletten 122 6800 Varde Tlf. 53 82 19 69 Samfundsfag, filosofi
Indlæser Instagram billeder...